poniedziałek, 16 maja, 2022
The Sims 4Simowe sesje - jak naprawdę wygląda simowy festiwal muzyczny?

Simowe sesje – jak naprawdę wygląda simowy festiwal muzyczny?

Reklama

Dzisiejsza aktualizacja gry wprowadziła zupełną nowość – muzyczny festiwal, który odbywa się w Wierzbowej zatoczce w parku “Kwiat Magnolii”.

Postanowiliśmy przyjrzeć się owemu festiwalowi nieco dokładniej. Całej jego mechanice, artystom i otoczeniu w którym się on odbywa.

Bilety wstępu

Po wejściu do naszej rodziny, w polu powiadomień powinniśmy zobaczyć informację o festiwalu “Simowe sesje”. Po tym właśnie powiadomieniu, w wyposażeniu każdego sima z rodziny pojawi się bilet wstępu na właśnie ten festiwal.

Niedziela – dzień festiwalu

Gdy wybije niedziela, czyli dzień festiwalu, dostaniemy telefon od losowego sima z zaproszeniem na wydarzenie.

Po przejściu na mapę, będziemy mogli zobaczyć specjalną ikonę która informuje nas o właśnie trwającym festiwalu. Ikona ta znajduje się zaraz przy parku w Wierzbowej Zatoczce.

Po przejściu do otoczenia w którym odbywa się festiwal, dostaniemy powitalną wiadomość z krótkim opisem “Simowych sesji”.

Na poniższym zdjęciu możecie zobaczyć jak wygląda teren festiwalu. Warto zaznaczyć, że obiekty festiwalowe pojawiają się w tym miejscu tylko w simową niedzielę w godzinach od 12.00 do około 1.00 w nocy.

Gdy nadejdzie odpowiednia pora, na scenę wyjdzie artysta. W naszym przypadku była to Joy Oladokun z utworem “breathe again”. Następnym był zespół Glass Animals którego przedstawicielem był Dave Bayley z piosenką “Heat Waves”. Ostatnią atrakcją była Bebe Rexha z akustyczną wersją “Sabotage”.

W trakcie przerw między występami, publiczność będzie korzystać z udogodnień które znajdują się na terenie festiwalu. Będą oni korzystać z obecnych tam namiotów, toalety. Simowie są w stanie również zakupić coś do zjedzenia oraz obiekty festiwalowe.

Gdy festiwal się zakończy, obiekty festiwalowe po prostu zaczną znikać a simowie otrzymają pozytywne nastrójniki.

Działanie festiwalu

Ta część artykułu jest bardziej personalnym spojrzeniem na całokształt festiwalu. Każdy gracz może mieć inne zdanie na dane tematy.

Gdy simowie tylko pojawią się na parceli, od razu skierują się w stronę festiwalu, nie będą oni niepotrzebnie krążyć po całej okolicy. Będą używać festiwalowych obiektów oraz będą czekać na artystę pod sceną.

Simowie nie zacinają się, nie blokują, całość przebiega bardzo płynnie. Festiwal trwa dość długo, ale festiwale które odbywają się w prawdziwym życiu również do najkrótszych nie należą, prawda?

Animacje stworzone dla artystów naprawdę odzwierciedlają to co artyści śpiewają, a w niektórych przypadkach nawet mówią. Gdy Joy wykrzyknęła publiczności “Sul sul”, faktycznie spojrzała się w stronę publiczności. Artyści machają do publiczności czy posyłają całusy. Ci również nie zacinają się wchodząc na scenę czy schodząc z niej. Wszystkie animacje są naprawdę płynne i bardzo dopasowane.

Bardzo personalną opinią są obiekty użyte do festiwalu, dokładniej scena. Nie jest to typowa koncertowa scena. Można powiedzieć, że festiwal ma bardziej kameralny klimat. Nie ma co ukrywać, nie jest to ogromny festiwal typu polski Opener.


Koniecznie dajcie znać co sądzicie o nowym wydarzeniu w The Sims 4!

Reklama
Tobiasz
Tobiasz jest ojcem założycielem Sims Week. Nie jest to jego jedyna rola, to on również odpowiada za wygląd strony jak i znajdujące się tutaj wszystkie treści.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze
Reklama

Artykuły

Reklama