Search
Search
Search
Close this search box.

To już oficjalne! Relaks na riwierze i przytulne bistro nadchodzą

Poznajcie The Sims 4 Relaks na riwierze i Przytulne Bistro

Miłość nadchodzi do The Sims 4. Nowy harmonogram

Znamy wszystkie obiekty z niezapowiedzianych (jeszcze) kolekcji

Dodatki do The Sims za połowę ceny. Ruszyła majowa promocja

Oficjalnie: Dwie nowe kolekcje jeszcze w kwietniu

Głos społeczności: The Sims 4 Kolekcje!

Reklama

The Sims 4 Kolekcje przyniosły nie tylko nowe obiekty, ale też wiele kontrowersji wokół siebie. Jedni są zadowoleni, ponieważ dzięki tematycznym kolekcjom będą mieli większy wybór w obiektach. Inni zaś stwierdzają, że jest to niepotrzebny powrót do “trójkowego” Store.

Postanowiliśmy zapytać się simowych osobistości co sądzą o danych kolekcjach, oraz czego spodziewają się w przyszłości. Poznajcie odpowiedzi Simproved, Nando i KOSmo!

Simproved

Uczestniczka programu The Sims Spark’d. Znana z budowania nietypowych budowli takich jak domek z włóczki czy lodowy zamek.
Prywatnie ogromna fanka Harrego Pottera i ciężkich brzmień.

  • Jakie było twoje pierwsze wrażenie, gdy zobaczyłaś kolekcje? Czy po ograniu ich twoje zdanie się zmieniło?

Wiem, że niektórzy się z tym nie zgadzają, ale byłam bardzo podekscytowana Kolekcjami. W grze jestem budowniczym i byłam nim od czasów The Sims 1. We wszystkich rozszerzeniach jest tyle przedmiotów, których rzadko, albo nawet wcale nie używam. Jak na przykład ubrania z Trybu Stwórz Sima. Zawsze myślałam, że to wielka strata. Byłam więc szczęśliwa gdy zespół The Sims zapowiedział Kolekcje, ponieważ wydają się one pasować do różnych stylów gry. Oczywiście od razu zainteresowała mnie Kolekcja The Sims 4 Wiejska kuchnia. Zbudowałam już z tym pakietem mały domek. Myślę, że dzięki tej Kolekcji można uzyskać bardziej średniowieczny styl. Podoba mi się to. Nie jestem w stanie opowiedzieć czegoś o dwóch pozostałych Kolekcjach. Prawie w ogóle nie gram moimi simami i ich ubieram.

I know some disagree. But I was excited for the kits. I am a builder in The Sims and always have been since Sims 1. Throughout all the packs there is so much stuff I barely or never use, like CAS outfits for example. I always thought it is such a waste. So I was happy when The Sims Team announced the Kits, since they seem to cater to the different play styles of the game. Of course I was interested in the Country Kitchen Kit right away. I already built a little cottage with it. I also think a more medieval look can be achieved with this new kitchen. I like it. Can’t really tell you about the other two kits, I barely play with my Sims or dress them up.

  • Co chciałabyś zobaczyć w przyszłych Kolekcjach?

Ponieważ zestawy są bardzo małe i pasują do trzech głównych stylów gry (Tworzenie Sima, Budowanie, Rozgrywka), skupiam się bardziej na możliwych Kolekcjach do Trybu Budowania i Kupowania. Liczę, że w przyszłości przyniosą one więcej rzeczy do budowania takich jak fryzy, kolumny, spandrele oraz tekstury i dekoracje dachu. Tych rzeczy nie dostaniemy w każdym pakiecie i chciałabym zobaczyć kiedyś dedykowaną im kolekcję. Jeśli chodzi o obiekty, wiem, że wielu graczy interesują modułowe zestawy takie jak modułowe kanapa czy zestaw sof. Dzięki temu moglibyśmy stworzyć krajobraz pełen modułowych sof. Właściwie to, jest dużo więcej modułowych przedmiotów które gracze by chcieli. Dla przykładu modułowe regały na książki. Takie, które pasują do każdej wysokości ścian. Albo lampy, które występowałyby w tych trzech wysokościach. Może też nawet modułowe biurka czy stoły. Możliwości byłyby wręcz nieskończone, a każdy gracz mógłby odtworzyć swoje pomieszczenia.

Since Kits are super small and fit into the three main playstyles (CAS, Build, Storytelling) I focus more on the possible Build/Buy Kits here. I hope they are going to bring us more Build stuff soon, like freezes, columns, spandrels and roof textures and decorations. These are definitely things that we don’t get so much every pack and I would like to see them in these BB Kits at some point. Object wise I know lots of simmers would like to have more modular sets, like a modular couch or sofa set. So we can create our own big sofa landscape. Actually, a lot more modular items. Think bookcases that fit all three wall heights, or ceiling lamps that come in all three wall heights. Maybe a big modular desk/table set. The possibilities could be endless and everyone would be more able to recreate their own office desk or living room.

Nando

Popularny twórca modyfikacji, dokładniej zmodyfikowanych światów do The Sims 4. Paryż, Egipt a może Azja? Wszystkie te światy stworzył Nando! Prywatnie właściciel Akity Inu i wielki fan Eurowizji.

  • Jakie było twoje pierwsze wrażenie, gdy zobaczyłeś kolekcje? Czy po ograniu ich twoje zdanie się zmieniło?

Jako ktoś, kto był fanem The Sims 3 Store, nawet jeśli było zbyt drogie, zawsze chciałem powrotu czegoś podobnego do The Sims 4. Bardzo “niszowe” dodatki do The Sims, których moim zdaniem pakiety akcesoriów nie wypełniły jako że były one wypuszczone bardzo rzadko.

Grając z Kolekcjami uważam, że są one nieco za drogie. Chciałbym, żeby była możliwość kupienia Kolekcji w Zestawie, kupujesz 3 Kolekcje w cenie 2 co uzasadniłoby ich cenę.

As someone who has been a fan of The Sims 3 Store, even if it was overpriced, I always wanted something like that for The Sims 4. Very “niche” additions to The Sims game that Stuff Packs in my opinion didn’t fill out as they only release rarely.

After playing with them I think they are slightly overpriced. I wished they came in bundles where you can buy 3 and get them for the price of 2 kits justifying their price tag.

  • Co chciałbyś zobaczyć w przyszłych Kolekcjach?

Jako twórca zmodyfikowanych światów do gry, zdecydowanie ucieszyłyby mnie nowe światy w Kolekcjach. Nawet jeśli miałyby mieć tylko 5 parcel. Liczę na więcej niszowych zestawów oraz inspirowanych różnymi kulturami i dekadami zestawów.

As a world modder myself, definitely some new worlds. Even if they only came with 5 lots. I hope we see some more niche sets and culturally and decades inspired sets.

KOSmo

Najpopularniejszy polski YouTuber nagrywający filmy tylko z serii gier The Sims. Twórca serii “Drogowskazy” i przeglądów modyfikacji. Właściciel kota i wrocławski student.

  • Jakie było twoje pierwsze wrażenie, gdy zobaczyłeś kolekcje? Czy po ograniu ich twoje zdanie się zmieniło?

Określiłbym moje pierwsze wrażenie jako mix emocji. Nowy kontent do gry zawsze przynosi mi w pewnym sensie radość, nawet jeśli nie jest do końca zgodny z moimi oczekiwaniami. Kolekcji na pewno się nie spodziewałem, sądziłem, że czwórka zbliża się powoli do końcowej fazy swojego życia i dodanie kolejnego rodzaju rozszerzenia jest niemożliwe, a jednak. Na początku starałem podejść się do tej informacji z optymizmem, z czasem trochę mój optymizm się zmniejszył, w szczególności gdy poznałem cenę za jedną kolekcję. Ceny, według mnie są zdecydowanie zbyt duże jak za to ile kontentu dostajemy, natomiast taka już jest rola globalizacji i tego, że ceny są ustalane pod rynek amerykański. Nie fair byłoby sprzedawanie kolekcji w innym kraju za niższą cenę, mogłoby to spowodować wiele konfliktów, więc rozumiem dlaczego cena jest, jaka jest. Po ograniu kolekcji utwierdziłem się tylko, że sam nie kupiłbym „To były czasy” i „Wiejska kuchnia” bo nie są mi potrzebne. „Wielkie porządki” to miły dodatek, natomiast też mam do niego wiele zastrzeżeń, wnętrza brudzą się zdecydowanie zbyt szybko, a gdy są czyste pojawiają się irytujące gwiazdeczki, które podczas gry mnie osobiście rozpraszają. Przydałaby się funkcja wyłączenia takich irytujących dodatków, niestety, nie pomyślano o tym.

  • Co chciałbyś zobaczyć w przyszłych Kolekcjach?

W przyszłości w Kolekcjach chciałbym zobaczyć więcej ubrań dla mężczyzn, ponieważ po raz kolejny przy kolekcji „To były czasy” pokazano, że mężczyźni są przez EA pomijani. Dodatkowo, jeśli chodzi o kolekcje wpływające na rozgrywkę, to chętnie zobaczyłbym więcej obiektów dla małych dzieci, rowerki, chodziki, nowy rodzaj łóżek.

Damian z SimsWeek

Pracę w SimsWeek zaczął dopiero niedawno. Zajmuje się głównie wyglądem naszych Social Media. Jest naszym “gościem od PR-u”. Poza pracą w SimsWeek lubi grać w gry.

  • Jakie było twoje pierwsze wrażenie, gdy zobaczyłeś kolekcje? Czy po ograniu ich twoje zdanie się zmieniło?

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem informacje o nowych kolekcjach, nie byłem mocno nimi zafascynowany. Słowo ‘Kolekcje’ a nie ‘Dodatek’ nie wzbudziło we mnie ‘efektu wow’. Aczkolwiek w miarę przybycia nowych teaserów + zwiastunu dodatków, zaciekawiły mnie one. Powiem szczerze – urocze króliczo-stworki z kolekcji ‘Wielkie porządki’ mnie po prostu kupiły. Po głębszym zapoznaniu się z nowościami w TheSims4, moje zdanie o kolekcjach, totalnie się zmieniły. Teasery pokazywały tylko niewielką ilość informacji, a samo rozszerzenie do gry daje (nadal pod kontekstem kolekcji) o wiele więcej. Teraz traktuje kolekcje jako niewielkie urozmaicenie do gry, jednak myślę, że niejednemu przypadnie do gustu.

  • Co chciałbyś zobaczyć w przyszłych Kolekcjach?

W przyszłych kolekcjach czekam na wydanie coś w stylu ‘Wiejskiego życia’. Jak nie kolekcje to chociaż pełnoprawny, wiejski dodatek do gry. Świetnie współgrałby z obecną kolekcją ‘Wiejska kuchnia’!

Tobiasz z SimsWeek

Założyciel SimsWeek, grafik i redaktor. Normalnie niczym człowiek orkiestra. Poza godzinami pracy dla SimsWeek prowadzi transmisje na żywo w serwisie Twitch i kręci placki z serem, które każdy zna jako pizza.

  • Jakie było twoje pierwsze wrażenie, gdy zobaczyłeś kolekcje? Czy po ograniu ich twoje zdanie się zmieniło?

Gdy pierwszy raz usłyszałem o Kolekcjach, cóż… Byłem zdziwiony, nie ma co ukrywać. W głowie miałem to, że The Sims 4 może zbliżać się już ku końcowi. Na pewno nie spodziewałem się zupełnie nowego rodzaju rozszerzenia do gry. Lubiłem Store w The Sims 3, mimo że obiekty tak kosztowały czasami krocie. A Kolekcje to taki odpowiednik Store, prawda?
Zaś gdy zagrałem w nie pierwszy raz i zobaczyłem ich cenę. Nie ukrywam, to dopiero mnie zszokowało. Ilość obiektów jest dość mała, ale tego można było się spodziewać. Tak cena… Cóż, jest za wysoka. Szczególnie, że w US Kolekcje kosztują 5$ jedna. Daje to około 18zł w przeliczeniu na złotówki. Zrozumiałbym zaokrąglenie ceny do 20zł, ale nie aż 25.
Jeżeli chodzi o same obiekty i rozgrywkę, uważam je za naprawdę ciekawą rzecz. Wielkie porządki przynoszą do gry dość sporo urealnionej rozgrywki. To były czasy przynoszą naprawdę ciekawe ubrania dla kobiet. Prawie samych kobiet, bo mężczyźni zostali znowu pominięci. Wiejska kuchnia to chyba moja ulubiona Kolekcja. Brakowało mi takiej kuchni w grze od dawna. Mimo, że często pogrywam w dość nowoczesnych domkach to i tak wiem, że skorzystam z tej kuchni nie raz.

  • Co chciałbyś zobaczyć w przyszłych Kolekcjach?

Na pewno ucieszyłbym się z różnych współprac, coś takiego jak współpraca z Moschino, tylko zdecydowanie więcej ubrań. Coś, czego oczekuję od dawna, czyli jakiś weselny pakiet. Mogliby rozdzielić to nawet na dwie różne Kolekcje – jedna z samymi ubraniami, jakieś suknie ślubne, garnitury – a druga z dekoracjami. Nie ukrywam, że chętnie zobaczyłbym pewne powroty z The Sims 3 Store, jak na przykład kurczaki i krowy i robienie dżemów.
Z wielką chęcią zobaczyłbym też nowe światy – nawet jeśli miałyby mieć tylko kilka parcel.


A wy co sądzicie o nowym rodzaju rozszerzeń do The Sims 4? Koniecznie pochwalcie się w komentarzu!

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
Twitter
Pinterest
Reddit
WhatsApp
Użyj kodu "smsweek" robiąc zakupy na stronie thesims.com, w aplikacji EA app czy Origin i wesprzyj naszą działalność. Kliknij, żeby dowiedzieć się węcej.
[Reklama] Sponsored by EA

TAGI

Picture of SimsWeek

SimsWeek

social media

Reklama

Daj się uwieść pikanterii!

Do końca sezonu The Sims 4 pozostało:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Reklama

Reklama

KONTAKT

Skontaktuj się z nami, a my postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania dotyczące SimsWeek, serii The Sims czy naszej przyszłej współpracy.

Jeżeli nie możesz skontaktować się z nami przez powyższy formularz, albo sprawa dotyczy nawiązania współpracy – zapraszamy do kontaktu bezpośrednio przez nasz email:

kontakt@simsweek.pl