Search
Search
Search
Close this search box.

To już oficjalne! Relaks na riwierze i przytulne bistro nadchodzą

Poznajcie The Sims 4 Relaks na riwierze i Przytulne Bistro

Miłość nadchodzi do The Sims 4. Nowy harmonogram

Znamy wszystkie obiekty z niezapowiedzianych (jeszcze) kolekcji

Dodatki do The Sims za połowę ceny. Ruszyła majowa promocja

Oficjalnie: Dwie nowe kolekcje jeszcze w kwietniu

Zapomniane pomysły twórców w The Sims 4

Reklama

The Sims 4 jest pełne nowych funkcjonalności, których w poprzednich częściach gry nie doświadczyliśmy. Twórcy uwielbiają wiele z nich i aktualizują je po dzień dzisiejszy. Jednak są też takie funkcjonalności, które uwielbiają gracze, a niekoniecznie twórcy. Spowodowało to “zapomnienie” przez Electronic Arts wielu tych funkcji. Skorzystamy z nich w grze, jednak nie zobaczymy rozszerzenia tej funkcji. Przygotowaliśmy więc listę tych, które gruba warstwa kurzu przykryła już na dobre.

Scenariusze

Scenariusze w The Sims 4 to niejako pomysł zaczerpnięty z The Sims Historie. Fabularna rozgrywka z wyzwaniami, to coś czego chce wiele simomaniaków. Twórcy opisywali scenariusze jako oparte na osiąganiu celów. Wiele jest możliwości zakończenia scenariusza oraz doprowadzenia do tego zakończenia. Nigdy nie wiadomo, jak potoczy się historia.

Niestety, jak graczom bardzo podobał się pomysł nowej możliwości na grę w The Sims 4, tak twórcom niekoniecznie. Funkcjonalność ta została porzucona, od pewnego czasu nie zostały dodane żadne nowe wyzwania. Ich co prawda jest dość sporo, ale dla zapalonego gracza to dalej dość mało.

Pakiety akcesoriów

Pakiety akcesoriów przeszły drogę pełną wybojów. Pierwsze rozszerzenie, które otrzymaliśmy nie obeszło się bez słowa krytyki ze strony graczy. Jednak przez lata, pakiety te zaczęły rosnąć. Tak samo jak miłość graczy do nich. Dodawały one do gry coraz więcej rozgrywki. Czasami nawet twórcy pozwalali graczom uczestniczyć w procesie tworzenia akcesoriów. Od głównej tematyki, przez styl, aż po poszczególne obiekty. A to wszystko dzięki ankietom, które twórcy udostępniali.

Ostatni pakiet akcesoriów miał swoją premierę na początku 2021 roku. The Sims 4 Zjawiska paranormalne były najlepiej ocenianym wśród graczy pakietem tego typu. Wydaje się jakoby twórcy porzucili ten rodzaj rozszerzenia na rzecz Kolekcji.

Ekspresowa Dostawa

Ekspresowa Dostawa The Sims, to funkcja, którą twórcy wprowadzili 15 grudnia 2021 roku. To szybka “aktualizacja”, która pobiera się w grze, bez aktualizowania gry w kliencie EA App. Dodawała ona zawsze nowe elementy do Trybu Budowania i Kupowania albo nowe pozycje w Trybie Stwórz Sima. Nowa, odświeżona rodzina Ćwir pojawiła się w grze właśnie w ten sposób.

Niestety, ostatnia Ekspresowa Dostawa The Sims miała miejsce w grudniu tamtego roku. Mimo spekulacji i przecieku o rzekomej dostawie z zestawem ubrań do spania, do dnia dzisiejszego jej nie dostaliśmy. Na czas pisania tego artykułu, minęło już 5 miesięcy od ostatniej takiej aktualizacji. Bez wątpienia jest to koniec tej funkcjonalności.

Style życia

Wielu fanów gry skarżyło się, że Simowie w czwartej części gry są nijacy. W związku z czym Twórcy postanowili wprowadzić do gry style życia. Te miały nieco ubarwić życie naszych simów. Wpływ na nie miały działania i nawyki naszego sima. Jeżeli nasz sim często zostawał w domu, spędzał czas na kanapie oglądając telewizję, gra przypisze mu odpowiedni styl życia.

Od momentu premiery tej funkcjonalności, nie została ona ani razu zaktualizowana i rozszerzona o nowe rodzaje stylów życia. Nie został również w tym przypadku zaimplementowany tzw. “crosspack”, czyli rozszerzanie funkcji, o nowe dodatki, które wychodzą później. Śmiało więc można stwierdzić, że funkcjonalność ta została wrzucona do piwnicy i dawno zapomniana.

Kariera Wolnego Strzelca

Kariera wolnego Strzelca doszła do gry w kwietniu 2019 roku. Z samego początku, mogliśmy wybrać wyłącznie trzy ścieżki – Autor, Artysta i Programista. Późniejsze rozszerzenia dodały zupełnie nowe możliwości w tej karierze. Moschino dodało możliwość stania się fotografem mody, Życie eko – wytwórcą, a Zjawiska paranormalne – badaczem Zjawisk paranormalnych. Gracze pokochali taką możliwość. Łączyła ona domowe zacisze z możliwością zarabiania simoleonów.

Ostatnie rozszerzenie kariery wolnego strzelca miało miejsce przy premierze The Sims 4 Zjawiska paranormalne. Czyli w styczniu 2021 roku. Już od ponad 2 lat ta kariera nie jest rozwijana. Wygląda na to, że to kolejna funkcja w grze przykryta grubą warstwą kurzu.

Wyzwania sezonowe

Nowsi gracze mogą nawet nie wiedzieć czym są wyzwania sezonowe. Była to funkcja dostępna w grze w latach 2015-2018. Polegała ona na zadaniach, które zadawała nam Jasmine Holiday – specjalna simka. W grze było ich pełno i te, jak sama nazwa wskazuje, różniły się od sezonu. W okolicy wielkanocy Jasmine kazała naszym simom szukać pisanek. Za to na Halloween musieliśmy zdobywać cukrowe czaszki z okazji Dia de los Muertos, meksykańskiego święta zmarłych.

Przez te kilka lat, gracze zdążyli się przyzwyczaić do sezonowych wyzwań w grze. Dodatkowo, wielu z nich czekało na nie z niecierpliwością. Do czasu, aż przestały się pojawiać, ot tak.


Znacie inne funkcje w grze, o których twórcy zapomnieli? Jeśli tak, podzielcie się nimi w komenatarzu!

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
Twitter
Pinterest
Reddit
WhatsApp
Użyj kodu "smsweek" robiąc zakupy na stronie thesims.com, w aplikacji EA app czy Origin i wesprzyj naszą działalność. Kliknij, żeby dowiedzieć się węcej.
[Reklama] Sponsored by EA

TAGI

Picture of SimsWeek

SimsWeek

social media

Reklama

Daj się uwieść pikanterii!

Do końca sezonu The Sims 4 pozostało:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Reklama

Reklama

KONTAKT

Skontaktuj się z nami, a my postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania dotyczące SimsWeek, serii The Sims czy naszej przyszłej współpracy.

Jeżeli nie możesz skontaktować się z nami przez powyższy formularz, albo sprawa dotyczy nawiązania współpracy – zapraszamy do kontaktu bezpośrednio przez nasz email:

kontakt@simsweek.pl