The Sims 4 Zakochaj się! dostanie zwiastun rozgrywki

Aplikacja randkowa w The Sims 4 – jak będzie działać?

Znamy plany na kolejne dodatki do The Sims 4

The Sims 4 taniej o nawet 60%. Letnia wyprzedaż wystartowała

Zaokrąglone baseny w darmowej aktualizacji The Sims 4?

The Sims 4: Poligamia i romantyczne granice w aktualizacji

Poszukiwanie skarbów w The Sims Mobile

Reklama

Na stronie TheSims.com pojawił się wpis zawierający FAQ odnośnie nowego wydarzenia w The Sims Mobile – „Poszukiwanie skarbów”.

Sul Sul,

Wydarzenie „Poszukiwanie skarbów” to zupełnie nowy sposób zabawy w The Sims Mobile. Aby ułatwić Ci pierwsze kroki, nasz zespół przygotował zestaw odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

Podsumowanie wydarzenia

Pyt.: Jak mogę wziąć udział w poszukiwaniu skarbów?

Odp.: Kiedy to wydarzenie jest aktywne, po prawej stronie ekranu gry zobaczysz ikonę mapy. Otwórz ją! To narzędzie, które pomoże Ci znaleźć miejsce ukrycia skarbu! Z poziomu mapy możesz przejść do badań i dochodzeń, wysłać Simów na ekspedycje do wykopalisk i zobaczyć wykopaliska skarbów (tam znajdziesz wszystkie nagrody!).

Pyt.: Chcę pomóc Smallfryowi i Gildii Odkrywców w szukaniu wskazówek! Jak mogę zacząć?

Odp.: Spójrz na mapę skarbów i rozpocznij „Badanie: Polowanie na wskazówki”. Kiedy Twój Sim przebywa w domu, musi zacząć badania i naukę, aby odkryć wskazówki, które pomogą odnaleźć kolejny skarb!

Pyt.: Czym są wskazówki i dlaczego są mi potrzebne?

Odp.: Wskazówki są specjalnym zasobem, którego Twoi Simowie potrzebują, by szukać skarbów! Wskazówki zdobędziesz, rozpoczynając wydarzenie „Badanie: Polowanie na wskazówki”. Są niezbędne do brania udziału w ekspedycjach i dochodzeniach. Istnieje limit wskazówek, które możesz przechowywać jednocześnie, więc pamiętaj, by je wykorzystywać!

Pyt.: Czym jest dochodzenie i na czym polega?

Odp.: Dochodzenia odbywają się w już istniejących lokalach na terenie Wzgórz Neptuna i do rozpoczęcia wymagają wskazówek. Simowie muszą wykonywać odpowiadające danemu miejscu działania, aby pomóc w poszukiwaniu informacji o położeniu skarbu. W nagrodę otrzymasz różne żetony nagród: pradawne reliktowe monety (pospolite) i simoleony.

Pyt.: Czym są ekspedycje i co odróżnia je od dochodzeń?

Odp.: Ekspedycje wymagają od Twoich Simów odwiedzenia nowych wykopalisk archeologicznych, a także wskazówek do rozpoczęcia. Twoi Simowie muszą wykonywać odpowiadające danemu miejscu działania takie jak kopanie w poszukiwaniu skarbu i otrzymują w nagrodę pradawne relikty i złote króliki. Możesz również znaleźć tam wykopaliska Smallfrya, w których czeka na Ciebie specjalna minigra.

Pyt.: Ile czasu zajmuje ukończenie dochodzeń i ekspedycji?

Odp.: Te wydarzenia mają różne czasy trwania i odnowienia. Pilnuj liczników czasu na mapie skarbów!

Pyt.: Niektóre wydarzenia na mapie skarbów są zablokowane! Jak mogę uzyskać do nich dostęp?

Odp.: Aby odkryć dodatkowe miejsca wydarzeń na mapie skarbów, musisz pomóc Smallfryowi w jego specjalnej misji. Przejdź do dziennika misji, znajdź „Poszukiwanie skarbów Smallfrya” i ukończ wszystkie opisane kroki. Kontynuując tę misję, odblokujesz ukryte miejsca na mapie skarbów!

Pyt.: Co jeszcze mogę zdobyć, wypełniając misję „Poszukiwanie skarbów Smallfrya”?

Odp.: Misja Smallfrya ma duże znaczenie podczas odblokowywania nowych miejsc na mapie skarbów, ale można też podczas niej zdobyć inne nagrody!

Premie do wskazówek – Będziesz odblokowywać „premie do wskazówek”, które zwiększą liczbę wskazówek zdobywanych w badaniach.

Pradawne relikty i złote króliki – zdobywaj dodatkowe żetony, sprzedając nagrody!

Wyjątkowy przedmiot – po ukończeniu misji zdobędziesz dodatkową, specjalną nagrodę!

 

Wykopaliska Smallfrya – minigra

Pyt.: Gdzie znajdę wykopaliska Smallfrya?

Odp.: Otwórz swoją mapę i wejdź w wykopaliska. Pośrodku wykopalisk zobaczysz ikonę krótkofalówki!

Pyt.: Jak zagrać w wykopaliska Smallfrya?

Aby zacząć kopać, musisz wydać krótkofalówkę. Otrzymasz wtedy wskazówkę od Smallfrya. Dowiesz się z niej o trzech miejscach, w których można kopać (białe kółka) oraz o wszystkich znajdujących się w nich nagrodach! Wybierz miejsce, w którym chcesz kopać, by otrzymać jedną z nagród. Co 5 godzin będziesz automatycznie otrzymywać krótkofalówkę. Możesz posiadać do 5 krótkofalówek jednocześnie.

Pyt.: Co mogę zdobyć na wykopaliskach Smallfrya?

Odp:. Na wykopaliskach można będzie zdobyć więcej reliktów (pospolitych) i złotych królików (rzadkich). Istnieje nawet szansa zdobycia innych rzadkich nagród, takich jak żetony LamaKuriera czy nawet gotówka!

Pyt.: Czym są krótkofalówki i w jaki sposób mogę zdobyć ich więcej?

Odp.: Musisz je posiadać, aby móc kopać na wykopaliskach Smallfrya. Rozpoczynając poszukiwanie skarbów, będziesz posiadać ich 5. Będą się one odnawiać podczas wydarzenia. Co 5 godzin otrzymasz jedną krótkofalówkę. Możesz posiadać do 5 krótkofalówek jednocześnie. Możesz także kupować krótkofalówki za gotówkę!

Pyt.: W jaki sposób wybrać najlepsze miejsce do kopania?

Odp.: Nie wiadomo, jaki skarb znajduje się w danym miejscu! Możesz wybrać jedno z trzech miejsc do kopania i otrzymać znajdującą się tam nagrodę lub dowiedzieć się, jaki skarb zawiera dana lokalizacja, „skanując” ją za simoleony! Jeśli chcesz kopać po raz drugi lub trzeci, możesz to zrobić, płacąc simoleonami lub babeczkami.

Przegląd nagród

Pyt.: Mam już wszystkie pradawne relikty oraz złote króliki. W jaki sposób mogę ich użyć?

Odp:. Pradawne relikty i złote króliki umożliwiają Ci wydobywanie nagród! Możesz wymieniać żetony na nagrody na wykopalisku skarbów (ekran nagród), które znajduje się w zakładce po lewej stronie głównego ekranu mapy skarbów.

Odp.: Z tego, co widzę struktura nagród przypomina piramidę. W jaki sposób mogę odblokować nagrody znajdujące się niżej?

Odp.: Aby odkopać skarb znajdujący się na głębszych poziomach, musisz najpierw wydobyć skarb znad niego. Możesz poruszać się w dół, kupując kolejne nagrody, pod warunkiem, że dwie nagrody znajdujące się bezpośrednio nad przedmiotem są odblokowane. Nie musisz więc odblokowywać całego rzędu, zanim przejdziesz do następnego – możesz obrać sobie najpierw za cel swoje ulubione nagrody.

Pyt.: Jak działają kolory nagród? Czy muszę kupować je oddzielnie?

Odp.: Kolory przyznawane są jako bonus za każdym razem, gdy zdobędziesz cały rząd nagród! Gdy zdobędziesz cały rząd, odblokują się kolory dla wszystkich nagród w tym rzędzie.

Pyt.: Widzę, że nagroda główna znajduje się w dużej skrzyni skarbów na dnie wykopaliska skarbów. W jaki sposób mogę ją zdobyć?

Odp.: Aby kupić skrzynię z nagrodą główną musisz najpierw wydobyć wszystkie znajdujące się nad nią nagrody. Gdy już to zrobisz, odblokuje się możliwość kupna skrzyni, a razem z nią otrzymasz znajdujące się w środku przedmioty, w tym wszystkie kolory!

Pyt.: Czy istnieją inne sposoby na zdobycie żetonów nagrody?

Odp.: Tak! Możesz zdobywać pradawne relikty, wykonując zadania LamaKuriera, a także kończąc zwykłe wydarzenia. Można je także zdobyć , oglądając reklamy ze skrzynki pocztowej.

Pyt.: Jak mogę dowiedzieć się więcej o poszukiwaniu skarbów?

Dołącz do dyskusji na profilu The Sims Mobile na Twitterze! Rozmawiaj z SimGuru i innymi zapalonymi graczami, wyszukując hasztag #TheSimsMobile, oraz publikuj swoje niesamowite przygody ze Smallfryem.

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
Twitter
Pinterest
Reddit
WhatsApp
Użyj kodu "smsweek" robiąc zakupy na stronie thesims.com, w aplikacji EA app czy Origin i wesprzyj naszą działalność. Kliknij, żeby dowiedzieć się węcej.
[Reklama] Sponsored by EA

TAGI

Picture of Tobiasz

Tobiasz

Ojciec założyciel Sims Week. To w jego głowie zrodził się pomysł połączenia społeczności The Sims za pomocą nowinek. Prywatnie koci tata, pracownik korporacji i student dziennikarstwa. W serii The Sims zakochał się od zakupu The Sims 2: Double Deluxe.

social media

Reklama

Daj się uwieść pikanterii!

Do końca sezonu The Sims 4 pozostało:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Reklama

Reklama

KONTAKT

Skontaktuj się z nami, a my postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania dotyczące SimsWeek, serii The Sims czy naszej przyszłej współpracy.

Jeżeli nie możesz skontaktować się z nami przez powyższy formularz, albo sprawa dotyczy nawiązania współpracy – zapraszamy do kontaktu bezpośrednio przez nasz email:

[email protected]