środa, 18 maja, 2022
ArtykułGłos społeczności: Odświeżone rozszerzenia!

Głos społeczności: Odświeżone rozszerzenia!

Reklama

Wielu graczy marzyło jedynie o tym, aby niektóre z poprzednich pakietów dostały zupełnie nowe życie. Electronic Arts już kiedy, poprzez ankietę, pytało się czy simomaniacy byliby zainteresowani takim zabiegiem.

Odświeżeniem pakietu jest rozszerzenie głównego motywu danego pakietu o zupełnie nowe funkcje, które urozmaicą doświadczenia z rozgrywki. Dla osób które posiadają odświeżany pakiet, ten zabieg jest jedynie darmową aktualizacją.

Na podstawie odświeżenia The Sims 4 Dzień w Spa, postanowiliśmy zapytać się simowych osobistości z całego globu, co sądzą o takim zabiegu. Zapoznajcie się z odpowiedziami Mrs. Scarlett, Simproved, Nando i Tobiasza z Sims Week!

Mrs. Scarlett

Znana ze swojej serii Pomyłki, która odbiega od zwyczajnych serii istnie filmowymi wstawkami. Pani budowniczy w The Sims 4. Poradniki dążące do idealnego domu nie są dla niej żadną przeszkodą!

  • Co sądzisz o odświeżaniu obecnych pakietów? (Czy nie uważasz że zajmują one tylko miejsce na zupełnie nowe pakiety?)

Uważam, że odświeżanie pakietów jest świetnym pomysłem nie tylko dlatego, że my jako gracze posiadający dany pakiet dostaniemy coś nowego, ale też z biznesowego punktu widzenia. Starsze pakiety wyglądają bardzo „ubogo” w porównaniu z nowszymi, a ceny gry wzrosły. Ciężko sobie wyobrazić, że ktoś chciałby kupić „Dzień w spa” z jego dotychczasową zawartością w aktualnej cenie. Sądzę, że odświeżanie nie zabiera czasu przeznaczonego na tworzenie nowych pakietów. Jeśli jest „zielone światło” i możliwość naprawy starych błędów – należy z niej korzystać. Udoskonalenie czegoś nie zajmuje przecież tyle czasu ile stworzenie pakietu od zera.

  • Jakie rozszerzenia chciałabyś zobaczyć w odświeżonej wersji?

Marzę o odświeżeniu „Ucieczki w plener”. Dziwię się trochę, że to nie ona pierwsza poszła do „naprawy”. Jest to według mnie najnudniejszy pakiet a drzemie w nim olbrzymi niewykorzystany potencjał.

Simproved

Uczestniczka programu The Sims Spark’d. Znana jest z budowania budowli, które stworzone są z nietypowych materiałów. Dom z włóczki? Czemu nie!
Prywatnie ogromna fanka Harrego Pottera i ciężkich brzmień.

  • Co sądzisz o odświeżaniu obecnych pakietów? (Czy nie uważasz że zajmują one tylko miejsce na zupełnie nowe pakiety?)

The Sims 4 działa już bardzo długo. Przy wszystkich aktualizacjach podstawowej mechaniki gry i katalogu obiektów, ma sens żeby aktualizowali… Przepraszam, odświeżali starsze rozszerzenia, które wydane zostały przed większymi, kluczowymi aktualizacjami gry, które mają wpływ na niektóre funkcje pakietów. A więc tak, mi się to podoba! Pokazuje to nam, że twórcy naprawdę chcą, aby gra była jak najlepsza. Wliczając w to pakiety, które wyszły dawno temu. Nie uważam, że zajmuje to miejsca na zupełnie nowe rozszerzenia. Nie jestem twórcą, ale uważam że Electronic Arts i Maxis mają wystarczająco dużo zasobów, czy to w sile roboczej, czy to w czasie czy budżecie, żeby pracować nad nowymi rozszerzeniami oraz aktualizować grę oraz jej rozszerzenia. Warto też wspomnieć, że pakiety które nie są tak bogate w zawartość jak nowsze, mogą być odświeżone i poprawione w przyszłości.

The Sims 4 is a very long running game. With all the updates to the games core mechanics and object catalogue it makes sense that they update …umm I mean refresh older packs that have been released before crucial bigger updates were implemented into base game that affect the playability of some pack features now. So yeah, I like it! Shows us that the devs truly want to make the game the best it can be. Including the packs that already came out. I don’t think think it takes away time and resources of new content. I’m not a game dev, but I guess that EA/Maxis has enough resources be it time or budget and manpower to work on new DLCs AND update the base game and packs. Also it’s good to know that packs that are not as fleshed out as other packs might get refreshed and corrected in the future.

  • Jakie rozszerzenia chciałabyś zobaczyć w odświeżonej wersji?

Teraz odświeżenie dostał pakiet The Sims 4 Dzień w spa. W mojej opini, najsłabszym pakietem rozgrywki jest The Sims 4 Zjedzmy na mieście. To jest ten najbardziej niegrywalny. System restauracji potrzebuje zupełnie nowej wersji. Może jeszcze The Sims 4 Ucieczka w plener? To był jeden z pierwszych pakietów rozgrywki, teraz większość funkcji jakie ten pakiet przyniósł ze sobą zostało przeniesionych do gry podstawowej. Jeżeli mowa o dodatkach: Z wielką chęcią zobaczyłabym odświeżone The Sims 4 Witaj w pracy. Śledźmy naszych simów w każdym miejscu pracy! Lepsi kosmici! Mówiąc o okultyzmie, wiem że wielu simomaniaków jest dość niezadowolonych z syren w The Sims 4 Wyspiarskie życie. Uważam, że akcesoria i kolekcje są zbyt małymi rozszerzeniami aby brać je pod uwagę przy odświeżaniu pakietów. Są też dość niszowe, więc nie uważam, żeby odświeżanie ich miało jakikolwiek sens.

Now Spa Day got the refresh which is a game pack. In my opinion the weakest game pack is dine out. It’s the most unplayable one. The restaurant system needs a rework for sure. Maybe also Outdoor retreat? It was one of the earliest and lots of the features it brought have all been brought into base game now. If Expansion Packs get an update: I personally would like Get to Work to be updated. Let us follow all sims to their workplace! Update the aliens! Speaking of occults, I know a lot of simmer are unsatisfied how they handled the mermaids in Island Living. I think Stuff Packs and Kits are too small to even be considered for a refresh. They are also very niche interest, so I don’t think it would make sense to refresh these.

Nando

Popularny twórca modyfikacji do The Sims 4. Jego specjalnością są zupełnie nowe światy!

  • Co sądzisz o odświeżaniu obecnych pakietów? (Czy nie uważasz że zajmują one tylko miejsce na zupełnie nowe pakiety?)

Wydaje mi się, że w ciągu ostatnich 7 lat doświadczyliśmy wielu motywów przewodnich oraz wydaliśmy dużo pieniędzy na wszystkie rozszerzenia w przeciągu tych lat. Niektóre z nich nijak miały się do ich ceny. Dlatego całkowicie uważam że niektóre z rozszerzeń wymagają wręcz odświeżenia, spowoduje to że będą one warte swojej ceny.

I think we’ve explored a lot of themes during the past 7 years of The Sims 4 and we’ve paid a lot of money for all the packs throughout the past years. Some of those packs never really justified the price point. That’s why I totally think it was even needed to refresh packs and make them actually worth their price point.

  • Jakie rozszerzenia chciałabyś zobaczyć w odświeżonej wersji?

Osobiście chciałbym zobaczyć odświeżone The Sims 4 Witaj w pracy. Chciałbym żeby odświeżenie skupiało się na tworzeniu własnych sklepów, dodanie możliwości tworzenia sklepów modowych albo spożywczych byłoby dużym plusem. Jeżeli miałby to być pakiet rozgrywki, wybrałbym The Sims 4 Ucieczka w plener. Rozszerzenie te desperacko potrzebuje odświeżenia. Chętnie zobaczyłbym możliwość pływania w wodach Granitowych Kaskach, nowe zajęcia na świeżym powietrzy, na przykład łucznictwo, podchody czy harcerstwo.

Personally I would love to see Get To Work get a refresh with a focus on reworking retail whilst also adding thorough fashion retail and grocery shopping. If it has to be a game pack, I’d probably pick Outdoor Retreat. That game pack desperately needs an overhaul including swimmable water in Granite Falls, new outdoor activities such as archery, scavenger hunts and scouting.

Tobiasz z Sims Week

Ojciec założyciel Sims Week. Gdy nie pisze postów na stronie, streamuje na Twitchu.

  • Co sądzisz o odświeżaniu obecnych pakietów? (Czy nie uważasz że zajmują one tylko miejsce na zupełnie nowe pakiety?)

Bardzo podobało mi się odświeżenie The Sims 4 Dzień w spa. Jeżeli każde ma być tak obfite w nową zawartość i funkcje, jestem jak najbardziej za! Nie ma co ukrywać, niektóre z pakietów są dość ubogie w zawartość porównując je do tych wydanych dużo później. Cena niektórych rozszerzeń jest niestety dość wygórowana jak na zawartość jaką mogą się pochwalić. Nie uważam również żeby odświeżanie pakietów zajmowało miejsce zupełnie nowym pakietom. Nad grą pracuje ogromny zespół, który podzielony jest na mniejsze. Te mniejsze równocześnie pracują nad aktualizacjami do gry, dodatkami, akcesoriami czy pakietami rozgrywki. Jestem wręcz przekonany, że istnieje również zespół zajmujący się odświeżaniem pakietów.

  • Jakie rozszerzenia chciałabyś zobaczyć w odświeżonej wersji?

Marzy mi się odświeżenie The Sims 4 Zjedzmy na mieście. Gdy po raz pierwszy odpaliłem te rozszerzenie, mocno zawiodłem się tym, że restaurację można jedynie prowadzić, a nie w niej pracować. W The Sims 2 uwielbiałem robić rodzinną restaurację, gdzie każdy członek rodziny ma przypisaną do siebie profesję. Mama zajmuje się przydzielaniem miejsc, nastoletnie dzieci dorabiają sobie jako kelnerzy, a babcia robi domowe jedzenie w kuchni. Czy to nie brzmi idealnie? Nie będę wspominał już o pierwszym pakiecie rozgrywki, który wyszedł do The Sims 4. Na tle najnowszego pakietu rozgrywki, Ucieczka w plener jest po prostu uboga…


A wy, jakie rozszerzenia chcielibyście zobaczyć w nowej, odświeżonej wersji? Koniecznie podzielcie się swoją odpowiedzią w komentarzu!

Reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze
Angelika
Angelika
9 października 2021 18:11

Mi się marzy aby stoiska z jedzeniem z dodatku Miejskie życie były funkcjonalne na wszystkich parcelach i nie trzeba było płacić za sprzedawców.

PatiLine2
PatiLine2
8 października 2021 19:46

Zjedzmy na mieście, Witaj w pracy i Ucieczka plener do moje najrzadziej używane rozszerzenia. Są strasznie ubogie i naprawdę przydaloby się im odświeżenie. To co łączy Witaj w pracy i Zjedzmy na mieście to możliwość założenia sklepu lub restauracji w domu simów! Totalnie brakuje mi tej opcji z The Sims 2. Ucieczka w plener ma generalnie elementy kompletnie niekompatybilne z resztą gry, można je wykorzystać wyłącznie w Granitowych Kaskadach (i ew. teraz w Życiu na wsi). Jakas wersja light by się przydała. Jeśli byłabym członkiem EA games developers, to po prostu zaczęłabym od najstarszych dodatków i kolejno je odświeżała. Posiadanie własnego biznesu we własnym domu mogłoby być osobna aktualizacją. Na wielu forach mówi się o potrzebie takiej opcji.

Reklama

Artykuły

Reklama