poniedziałek, 16 maja, 2022
ArtykułCzego oczekujemy od The Sims w 2020 roku?

Czego oczekujemy od The Sims w 2020 roku?

Reklama

Pierwszy miesiąc roku 2020 już za nami. Mimo, że styczeń przyniósł nam niespodziankę w postaci pakietu akcesoriów The Sims 4 Kompaktowe wnętrza, to i tak przed nami jeszcze długa droga nowości w świecie The Sims.

Tak jak rok temu, tak i teraz – zadaliśmy dwa krótkie pytania osobom powiązanym z serią The Sims, co chcieliby zobaczyć w The Sims w tym roku, oraz jak oceniają poprzedni, 2019 rok, pod względem nowości w The Sims 4.

Poznajcie odpowiedzi Merty, Evie i BIGOSIKA – znanych YouTuberów ze świata The Sims, jak i Karoliny, Malwiny i Tobiasza z #teamSIMSWEEK.

Merta

Czego oczekujesz od serii The Sims w roku 2020?

Jeśli mogę wziąć pod uwagę wszystkie części The Sims, to bardzo chciałabym zobaczyć The Sims 1 i The Sims 2 dostępne na Origin. Absolutnie nie muszą być darmowe, wystarczy sama oferta kupna, nawet za dość wysoką cenę. Sama posiadam te dwie części, ale wiem, że bardzo dużo graczy nie ma tego szczęścia i usilnie próbuje zdobyć te gry. Gdyby dało się lekko je dostosować do nowych komputerów (nawet samą rozdzielczość) i dodać do sklepu Origin, to reklamowałabym to jak szalona, mimo że nie należę do Game Changers.A od The Sims 4 nie oczekuję już za wiele. Szczególnie jeśli chodzi o samą zawartość, bo według mnie w tej kwestii gra już powoli się domyka. Mamy zwierzęta, pogodę i pory roku, możliwość pójścia na studia… Mam tylko dwa pomysły, które ewentualnie mogłyby zostać dodane w formie pakietów rozgrywki. Pierwszy: coś związanego z życiem na wsi. Drugi: superbohaterowie, czyli związana z tym kariera i możliwość wybrania/zdobycia supermocy. Na ogół nie interesują mnie rzeczy nadnaturalne, ale temat superbohaterów jest nie tylko nośny, ale też mógłby zostać rozwiązany w ciekawy, zabawny sposób!O wiele wyższe oczekiwania mam co do usprawnień w grze. Mimo wielu możliwości dodanych do rozgrywki, nadal nie sprawia mi ona takiej przyjemności, jaką mogłaby mi sprawiać. Nawarstwianie się błędów i nienaprawianie rzeczy, które nie działają dobrze od samego początku, trochę zniechęca mnie do sięgania po tę część. Wiecznie szukam jakichś małych modów, które zmienią, naprawią lub wyłączą pewne denerwujące rzeczy. Bardzo chciałabym, by twórcy w tym roku skupili się bardziej na wydawaniu aktualizacji, które stopniowo będą naprawiać te niedociągnięcia, a nie skupiali się na tym, jaką płatną zawartość jeszcze dodać do rozgrywki, która dosłownie już pęka w szwach, a nowe rzeczy tylko przyczynią się do większej liczby błędów. Jeśli pewnego dnia moi Simowie przestaną sobie przeszkadzać ciągłymi rozmowami, wchodzić na sekundę do wanny w celu wypicia soku lub pobawienia się zabawką, albo będą w końcu widzieć to jedzenie wyłożone na blacie specjalnie dla nich, to będę bardzo wdzięczna.

Jak oceniasz rok 2019 pod względem nowości w The Sims 4?

Jestem w stanie podsumować rok tylko w kwestii aktualizacji i dużych dodatków, ponieważ nie zakupiłam ani pakietów rozgrywki, ani akcesoriów, które wyszły w tym czasie.Wyspiarskie życie to dodatek, z którego mało korzystam, ale miło jest mieć go w grze. Uniwersytet to jedno z tych rozszerzeń, które bardzo urealistycznia rozgrywkę, więc na ten dodatek rzeczywiście czekałam. Oba te rozszerzenia nie są fenomenalne, ale mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że są zadowalające.Co do aktualizacji – najbardziej charakterystyczną była ta, kiedy The Sims 4 przeszło całkowicie na 64-bit. Ale moją osobiście ulubioną jest aktualizacja widziana tylko przez nas, Polaków. Poprawione tłumaczenie! Od teraz nie ma już „Pogłębiaj wiedzę o ucztowaniu”, tylko „Intensywnie pogłębiaj wiedzę”, a „pasztecik z mikrofali” wreszcie jest poprawnym „ciastem z mikrofali”. Poprawiono jeszcze wiele innych rzeczy, a ja z dumą mogę stwierdzić, że większość z nich to moje propozycje na poprawną formę. A wszystko zawdzięczamy mojemu widzowi, który te błędy zgłosił!

Evie

Czego oczekujesz od serii The Sims w roku 2020?

Mniej recolorów w nowych akcesoriach/pakietach – od dłuższego czasu EA praktykuje metodę “wrzucamy recolor tego samego przedmiotu, który był wcześniej do nowych akcesoriów, a oni będą za to płacić”. Na ilość aktualnie wypuszczonych akcesoriów można byłoby utworzyć zupełnie nowe, biorąc tylko do kupy te przedmioty, które przez EA zostały tylko pokolorowane i wrzucone na nowo i nazwać to The Sims 4 Akcesoria “Recolory” i cyk, 50zł. Niefajnie. To powinny być nowe modele 3D ubrań, a nie recykling w kółko. Bardzo leniwa i mało czasochłonna opcja na nowe fundusze dla EA, a dużo osób tego nie zauważa. Poza tym, to 50 zł, nie 25, więc za taką cenę prosimy o coś nowego, a nie przekolorowanego. (Rzeczy z Wielkiego Prania są już chyba pojedynczo w każdym innym dodatku, wtf?)Denerwuje mnie też praktyka wrzucania przedmiotów z dodatków do podstawki po jakimś czasie od ich wypuszczenia. Nie po to płacimy za kontent, by go potem wrzucano do podstawowej gry, nie dostając nic w zamian. Jeżeli twórcy chcą już coś zaimplementować do gry podstawowej, gdy było to wcześniej w dodatkach, oczekujemy coś w zamian. Proste. Zapłaciliśmy, to się nam należy, przykro mi, ale tak to działa. Według mnie jest to zwyczajnie nie fair, jakkolwiek przyjemne by to było dla osób posiadających tylko podstawkę.Koło kolorów było w 3 super i nikt nie zmieni mojego zdania. Widziałam gdzieś, że ktoś tworzy moda z kołem kolorów do 4, więc nie wydaje mi się, by twórcy chcieli już kiedykolwiek implementować to do gry, nawet dla pojedynczych jej elementów, ale gdyby faktycznie zdecydowali się w przyszłości na nową odsłonę serii, nie obraziłabym się, gdyby takie rozwiązanie zostało zaimplementowane.Mnie i Vi bawi fakt, że kiedy tworzy się nowego save’a, zmuszeni jesteśmy do stworzenia nowej rodziny. Po co? Niech to będzie po prostu narzędzie tworzenia nowego save’a.Chciałabym, by można było ustawić stopień pełnej woli, ale na zaawansowanym poziomie, czyt. masz tabelkę z wypisanymi najbardziej autonomicznymi interakcjami i ptaszkiem możesz zaznaczyć bądź odznaczyć czynności, które Twoi simowie mogą wykonywać sami. Czyli np. jedyne co Ci się nie podoba, to to, że gadają ze sobą: cyk, wyłączasz im rubryczkę ‘kontakty towarzyskie’ – to byłoby zarąbiste.Jak na moje – dzieci powinny robić rzeczy! Są mody, ale no nie są perfekcyjne i korzystają z animacji dorosłych. A jak już nie chcą, by dzieci to robiły, to niech zrobią tę grupę wiekową krótszą i dodadzą grupę pomiędzy dzieci a nastolatków ‘preteen’ i jazda.Wciąż nie naprawili niedopatrzenia z kupami zwierząt, rośnie śmieciowa roślina, której nie da się nigdzie wywalić, bo nie ma kosza na śmieci w miejscach bez parcel, do których simowie wciąż mogą się dostać. Ja już nie mam plaż w grze ogólnie, bo wszędzie są krzoki, których nie mam jak usunąć.

Jak oceniasz rok 2019 pod względem nowości w The Sims 4?

– łamane schody bardzo na plus, fajne rzeczy można z nimi zrobić. – super, że niektóre przedmioty, które wcześniej były niefunkcjonalne, zostały przerobione na funkcjonalne. (np. stosy książek przerobione na ‘biblioteczkę’)
– Sulani jest super! Miła mechanika naprawiania jakości plaży (nie licząc paru błędów w stylu: Simowie niczym Jezus chodzą po wodzie albo sąsiedzi są tak przyjaźni, że po chwili zaczynają po prostu u Ciebie mieszkać)
– Uniwerek jest za długi (w sensie ilość czasu potrzebna do uzyskania dyplomu), a przynajmniej ja tak uważam.
– Istoty nadnaturalne są dla mnie bardzo sobie nie równe. Kosmici nie mogą zrobić nic, kiedy magowie i wampiry mają własnego HUDa do rozbudowywania swoich supernaturalnych zdolności. A o simoroślach to już w ogóle nie wspominam. Faux pas dosłownie. Żadnych boostów do ogrodnictwa, zero zapylania. Syreny dla mnie też są średnio zrobione, bo są mocno zbugowane i mogłbyby mieć więcej syrenich zdolności oprócz wyglądania jak syrena a następnie pływania kraulem, ale wciąż są wyżej w hierarchii niż kosmici czy simorośle.
– Magiczny świat z Krainy Magii jest śliczny. Bardzo szkoda, że nie można się tam zadomowić i szkoda, że główna kwatera magii została potraktowana tak po macoszemu wzgledem budownictwa. A jeżeli chodzi o różnicę w wyglądzie Starszych Magów, to beka. Czemu nie użyli tych ze zwiastunu ja się pytam? Hot Daddy w Janusza i Sweet Czarodziejka w jakąś kluskę. Nie rozumiem, czemu tylko Morgyn został taki sam.

BIGOSIK

Czego oczekujesz od serii The Sims w roku 2020?

Może trochę naiwnie, ale ja dalej czekam na opcje multiplayer w The Sims 4. Chętnie zobaczyłbym także dodatek poświęcony farmie, wsi i wiejskiemu życiu. Nie pogardziłbym opcją zmiany trudności gry – według mnie seria The Sims 4 jest trochę za mało wymagająca, przez co szybko mi się nudzi.

Jak oceniasz rok 2019 pod względem nowości w The Sims 4?

Z roku na rok aktualizacje i rozszerzenia wychodzą pełniejsze i lepsze, ale to nie oznacza, że jest idealnie. Odnośnie wydanych rozszerzeń to StrangeVille i Moschino są średnio udane, ale pozytywnie zaskoczył mnie dodatek Wyspiarskie Życie. Stosunek ceny do jakości nadal “leży” i uważam, że twórcy powinni dawać z siebie więcej albo obniżyć ceny.

Karolina

Czego oczekujesz od serii The Sims w roku 2020?

Po nowościach, które otrzymaliśmy w ubiegłym roku chyba nie zostało mi nic, o co mogłabym prosić. Jeśli chodzi o dodatki i pakiety rozgrywki – jestem już usatysfakcjonowana tym, co mamy. Wszystkie moje ulubione schematy rozszerzeń – podróżowanie, sława, biznes i pory roku zostały wydane w ubiegłych latach, a w poprzednim roku dołączyły do nich również studia. Jedyne czego oczekuję to porządne aktualizacje, nie psujące przy okazji połowy funkcji gry. Miło byłoby zobaczyć również powrót złodziei i strażaków, ale dla twórców jest to chyba nadal temat tabu.

Jak oceniasz rok 2019 pod względem nowości w The Sims 4?

Przyznam szczerze, że EA niezwykle pozytywnie zaskoczyło mnie w 2019 i spełniło wszystkie moje oczekiwania, którymi podzieliłam się z Wami w ubiegłym roku. Prosiłam o Uniwersytet – dostałam go w listopadzie, wspomniałam o czarownicach – również pojawiły się pod koniec roku, bo we wrześniu. Jeśli chodzi o zawartość z aktualizacji – to chyba wciąż nie jest to, czego oczekiwałam. Większość tego roku grałam na niezaktualizowanej grze w obawie przed błędami, którego dostarczały kolejno wydawane łatki. Muszę jednak mimo wszystko pochwalić twórców – ponownie oszczędzili nam kilku pakietów akcesoriów w jednym roku i otrzymaliśmy jedynie współpracę z marką Moschino. Nie jest to co prawda pakiet “w moim stylu”, ale jest o wiele lepszy niż znienawidzone przeze mnie Chomiki czy Fitness.

Malwina

Czego oczekujesz od serii The Sims w roku 2020?

Moim małym marzeniem jest, aby The Sims 3 lepiej działało na nowszych komputerach. W zeszłym roku była aktualizacja, która pozwalała graczom The Sims 3 grać na nowym systemie MAC’a. Oprócz tego uszczęśliwiłyby mnie wilkołaki w najnowszej części simsów, oraz odpowiednik dodatku Skok w Przyszłość z The Sims 3 w The Sims 4.
Jeszcze fajne byłoby, jakby sim mógł posiadać więcej niż jeden dom.

Jak oceniasz rok 2019 pod względem nowości w The Sims 4?

Jestem szczęśliwa, że w 2019 roku wyszło dość dużo ciekawych i nawet czasami przydatnych rozszerzeń (czasami, bo Moschino jest po prostu słabe). Myślę, że The Sims 4 się bardzo rozwinęło w ubiegłym roku. Gracze pobierali dużo aktualizacji, które udoskonalały grę różnymi meblami, obiektami do CAS’a lub naprawiały błędy gry.

Tobiasz

Czego oczekujesz od serii The Sims w roku 2020?

Nie mam większych oczekiwań co do większych rozszerzeń, ponieważ wszystkie dodatki na które czekałem już są w grze. Jestem gotów by twórcy mnie zaskoczyli.Co do pakietów rozgrywki, tutaj moja lista dalej jest dość długa. Bardzo chciałbym zobaczyć pakiety rozgrywki skupiające się na danych istotach nadnaturalnych. Chętnie zobaczyłbym powrót wilkołaków, wróżek czy dżinów.
Zabieg który robią twórcy, czyli jedno postać nadnaturalna na jeden pakiet rozgrywki jest zdecydowanie dużym plusem, ponieważ wampiry i czarodzieje których dostaliśmy w poprzednich latach, to jedne z najbardziej dopracowanych istot nadnaturalnych w całej serii!Chętnie zobaczyłbym pakiet akcesoriów skupiający się na weselach. Więcej strojów, więcej dekoracji! To coś czego brakuje moim simom na ich weselach.
Nie obraziłbym się na kolejną współpracę tak jak w przypadku pakietu Moschino.

Jak oceniasz rok 2019 pod względem nowości w The Sims 4?

Rok 2019 był, w mojej opinii, najlepszym rokiem dla całej czwartej części! Dostaliśmy długo wyczekiwane studia, wyspiarski dodatek oraz dwa pakiety rozgrywki. Jeden z nich to zupełna nowość w całej serii!
Liczę, że rok 2020 będzie tak samo dobry, a nawet lepszy niż poprzedni!


Koniecznie podzielcie się swoimi odpowiedziami na te pytania w komentarzach!

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze
Reklama

Artykuły

Reklama