The Sims 4 przecenione nawet o połowę

Przeciek: Poznajcie The Sims 4 Zakochaj się!

Musicie zaktualizować The Sims 4, bo inaczej nie włączycie gry

To już oficjalne! Relaks na riwierze i przytulne bistro nadchodzą

Poznajcie The Sims 4 Relaks na riwierze i Przytulne Bistro

Miłość nadchodzi do The Sims 4. Nowy harmonogram

Wrześniowa aktualizacja – 07.09.2021 r.

Reklama

Właśnie pojawiła się zupełnie nowa aktualizacja do The Sims 4. Oprócz poprawek błędów, przyniosła ona do gry możliwość malowania paznokci! Nie można oczywiście pominąć odświeżenia The Sims 4 Dzień w spa! Gracze, którzy posiadają te rozszerzenie, nowości dostaną w tej aktualizacji!

Pamiętajcie, żeby przed samą aktualizacją wyjąć folder z modyfikacjami, tak aby uniknąć możliwych błędów.

Dzień w Spa – nowości

Każdemu przydadzą się nowe sposoby na pielęgnację i trochę więcej odpoczynku! Oto nowości, które pojawią się w tej aktualizacji:

Trzy nowe aspiracje i jedna nowa cecha

Droga do wewnętrznej harmonii jest długa, ale gra jest warta świeczki! Simowie mogą wybrać spośród trzech aspiracji, które pozwolą im osiągnąć zen:

 • Specjalista dbania o siebie – dla Simów lubiących czerpać profity ze swojego zamiłowania do sprawnego ciała i wewnętrznej harmonii. 
 • Wewnętrzny spokój – dla Simów chcących osiągnąć najwyższy poziom harmonii oraz poszukujących narzędzi do radzenia sobie z negatywnymi emocjami.
 • Guru zen – dla Simów chcących podzielić się siłą wewnętrznej harmonii ze światem… całym światem, serio. A także pragnących wyszkolić swoich następców do dalszego przekazywania wiedzy.

Nowe aspiracje to nie wszystko – wprowadziliśmy również nową cechę dla Simów, którzy muszą włożyć trochę więcej pracy, by odpowiednio… zbalansować swoje potrzeby. Wysokie wymagania – ta cecha pozwoli Twoim Simom wykonywać wymagające uważności zadania, które poprawią ich dobrostan. Żaden problem nie jest błahy, a żadna potrzeba nie jest zbyt wygórowana.

Nowe aspiracje oraz nową cechę znajdziesz w trybie Stwórz Sima. Nie zapominajmy o Członkostwie Spa, które znajdziesz wśród aspiracji – to wspaniała okazja!

Manicure i pedicure

Niektórzy lubią masaż dla odprężenia – to zrozumiałe… mi też by się przydał, jednak tym, co lubię najbardziej jest manicure i pedicure! Poważnie! Jest coś odprężającego w wybieraniu wzoru, koloru i kształtu paznokci oraz upiększaniu ich przez specjalistę. Twoi Simowie mogą teraz sami skorzystać z tych zabiegów lub podarować je innym Simom. Wybierasz wzór, kształt i voilà! Paznokcie Twoich Simów będą tak wspaniałe, jak oni sami!

Jeśli jednak nie chcesz, by Twoimi paznokciami zajmował się specjalista – to zrozumiałe, pustki w portfelu – Simowie mogą zastosować te same opcje za pośrednictwem trybu Stwórz Sima – to taki manicure-instant! Do wyboru masz szeroki wachlarz kombinacji kolorystycznych i wzorów. Możesz także pomalować każdy z paznokci na jeden kolor. Dostępnych jest także wiele jednokolorowych wzorów dla paznokci u stóp. Znajdziesz je wraz z opcjami w kategorii Akcesoria, w trybie Stwórz Sima po posortowaniu wyników według kryteriów „Paznokcie u dłoni” oraz „Paznokcie u stóp”.

Chcielibyśmy również podkreślić, że w odświeżonej wersji Dnia w Spa znalazł się nowy wzór, który wyszedł spod ręki wspaniałej Ebonix, a znaleźć go można w trybie Stwórz Sima! Ebonix jest bardzo utalentowaną twórczynią zawartości. Cieszymy się, że możemy udostępnić graczom jedno z jej dzieł, umieszczając je w grze.

O jodze i medytacji

Zajęcia z jogi mogą teraz odbywać się poza spa i siłownią! Możesz zatrudnić instruktora jogi lub samodzielnie poprowadzić zajęcia z pomocą maty instruktora jogi. Co do prowadzenia zajęć – Simowie mogą także prowadzić sesje prowadzonej medytacji z pomocą ławeczki do medytacji. I nie mogę nie wspomnieć o tym, że teraz również dzieci mogą uczestniczyć w jodze i medytacji, a także uczyć obu tych aktywności! 

Nowe obiekty, maseczki na twarz… O rety!

W ramach tej aktualizacji dodaliśmy również kilka nowych obiektów i wariantów kolorystycznych w trybie budowania. Są wśród nich nowy, luksusowy stół do masażu oraz krzesło do masażu, które nadają się również do manicure i pedicure. Pełen relaks. Dodatkowo Twoi Simowie mają do dyspozycji nowe, przenośne krzesło i stół do masażu, dzięki którym mogą robić masaże, manicure i pedicure w dowolnym miejscu, zarabiając simoleony.

Oprócz tego wzbogaciliśmy pielęgnację Twoich Simów o możliwość zakupu maseczek na twarz. Są one dostępne w wielu wzorach oraz oferują szeroki wachlarz korzyści płynących z ich zastosowania. W celu zapewnienia sobie łatwego dostępu do maseczek zalecamy umieszczenie na wybranej parceli Minidozownika letniego toniku Doktora Słodycza. Ta minilodówka zapewni kompaktową przestrzeń chłodzącą na Twoje ulubione napoje, a dodatkowo możesz za jej pośrednictwem kupić maseczki na twarz. Nie zapomnij spróbować nowego ogórkowego Super-siorbu oraz smacznej przekąski w postaci plastrów ogórka! One także znalazły się w tej aktualizacji.

Gra podstawowa – nowości

Mamy także coś dla tych, którzy nie posiadają Pakietu rozgrywki Dzień w Spa. W trybie Stwórz Sima w grze podstawowej umieściliśmy opcje paznokci u dłoni i u stóp. Tutaj także, podobnie jak w przypadku Dnia w Spa, po posortowaniu wyników według kryteriów „Paznokcie u dłoni” oraz „Paznokcie u stóp” znajdziesz zarówno wzory paznokci w jednym kolorze, jak i kombinacje kolorów.


Naprawione błędy

Konsole

 • Naprawiliśmy błąd, który sprawiał, że nieco szwankowało sterowanie, gdy gracz otworzył opcje gry. Teraz już powinno działać prawidłowo.

The Sims 4

 • W nowych grach nie powinny się już pojawiać automatycznie puste rodziny, w wyniku czego rozmiar zapisu gry ulegał zwiększeniu, a gra działała wolniej. Nasz zespół sprawdza jeszcze, jak można w bezpieczny sposób naprawić istniejące zapisy gry, w których występuje ten problem.
 • Naprawiliśmy błąd dotyczący krzeseł z zawartości zmodyfikowanej, który sprawiał, że po połączeniu ich z niektórymi obiektami pojawiały się problemy z ruchem Simów.
 • Co jakiś czas zdarzało się, że w niektórych zapisach gier imiona Simów znikały podczas wizyty na niektórych parcelach – najczęściej na parceli Ćwirów, chociaż zdarzało się to praktycznie wszędzie. Czy Sim nieposiadający imienia… w ogóle istnieje? Mogę zapewnić, że Ćwirowie nie mieli z tym nic wspólnego. Tak czy inaczej nie powinno się to już zdarzać.
 • Czy zdarzyło Ci się kiedyś mieć ochotę na zamówienie czegoś do jedzenia lub picia, ale Ci się nie chciało? Znam to. W każdym razie błąd powodujący niemożność samodzielnego zamówienia jedzenia lub picia przez Simów lub postacie niezależne został naprawiony. Zamawiaj do woli!
 • Czy Twoim Simom zdarza się tańczyć lub uprawiać aktywność fizyczną, mimo że nie lubią tego robić? Czy to nie dziwne? Nie powinno się to już powtarzać, oczywiście dopóki Twoi Simowie nie lubią tych aktywności. Niestety jednak (dla tych, których to dotyczy) Simowie wciąż mogą wybierać muzykę, której nie lubią na dowolnym sprzęcie stereo, co sprawia, że ciągle mogą maltretować nią innych Simów (oraz Simomaniaków).
 • Naprawiliśmy błąd, który sprawiał, że niektóre warianty kolorystyczne okna „Mega” (dwuskrzydłowa, wspaniała, luksusowa wersja ekonomiczna) były niedostępne w trybie budowania i wyświetlały się jako puste.
 • A teraz porozmawiajmy o monobrwiach! Są spoko? Nie są spoko? Nieważne – wszystkie brwi są mile widziane! Naprawiliśmy błąd, który sprawiał, że dla Simów o żeńskiej sylwetce nie była dostępna grubsza monobrew, a cieńsza monobrew nie była dostępna dla Simów o męskiej sylwetce. Monobrew dla wszystkich!
 • Czy pod stołem „Wszystko lub nic” pojawiło się niewidzialne miejsce? Naszym zdaniem, wbrew nazwie, lepiej, żeby ten stół był wyposażony we wszystko… prawda? Musieliśmy więc to naprawić.

Witaj w Pracy

 • Fryzura yfHair_EP01TwistLow została prawidłowo przypisana do kategorii „Upięcie”. Ale skoro kok jest umieszczony na dole, a nie u góry… czy wciąż można to nazwać „upięciem”? To jedno z pytań, które czasem nie dają mi spokoju.

Życie eko

 • Nie przejmuj się, jeśli z rozmieszczonych w różnych pakietach lokali zniknęła tablica głosowań społeczności. Znaleźliśmy ją i bezpiecznie przetransportowaliśmy do trybu budowania.

Wystrój marzeń

 • Zdarzyło Ci się kiedyś mieć w domu tak piękny wystrój, że zamiast spać, chciało Ci się go podziwiać całą noc? Chcielibyśmy, aby Simowie cieszyli się swoim wyglądem i wystrojem swoich domów. Pomyśleliśmy jednak, że zastąpienie nocnego snu podziwianiem dekoracji to lekka przesada, w związku z czym nie powinno się to już powtarzać.

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
Twitter
Pinterest
Reddit
WhatsApp
Użyj kodu "smsweek" robiąc zakupy na stronie thesims.com, w aplikacji EA app czy Origin i wesprzyj naszą działalność. Kliknij, żeby dowiedzieć się węcej.
[Reklama] Sponsored by EA

TAGI

Picture of Tobiasz

Tobiasz

Ojciec założyciel Sims Week. To w jego głowie zrodził się pomysł połączenia społeczności The Sims za pomocą nowinek. Prywatnie koci tata, pracownik korporacji i student dziennikarstwa. W serii The Sims zakochał się od zakupu The Sims 2: Double Deluxe.

social media

Reklama

Daj się uwieść pikanterii!

Do końca sezonu The Sims 4 pozostało:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Reklama

Reklama

KONTAKT

Skontaktuj się z nami, a my postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania dotyczące SimsWeek, serii The Sims czy naszej przyszłej współpracy.

Jeżeli nie możesz skontaktować się z nami przez powyższy formularz, albo sprawa dotyczy nawiązania współpracy – zapraszamy do kontaktu bezpośrednio przez nasz email:

kontakt@simsweek.pl