środa, 18 maja, 2022
The Sims 5The Sims 5 z trybem Fabularnym!

The Sims 5 z trybem Fabularnym!

Reklama

Ciąg dalszy nowych informacji o piątej odsłonie serii The Sims! Tym razem o kolejnym nowym trybie – fabularnym.

Na wstępie warto zaznaczyć, że wszystkie informacje są w pewien sposób potwierdzone przez samo studio Maxis, czyli twórców The Sims. Pochodzą one z oficjalnych ofert pracy w studiu.

Tym razem pojawiła się interesująca oferta pracyStarszy projektant narracji (ang. Senior Narrative Designer). Krótko tłumacząc, praca ta polega na stworzeniu narracyjnej wizji projektu, czyli fabuły.

W wymienionych obowiązkach dla tego stanowiska możemy znaleźć więcej podpowiedzi dotyczących fabularnego typu rozgrywki.

Wśród nich możemy wymienić takie obowiązki jak:

  • Określ i podtrzymuj narracyjną wizję projektu.
  • Odkryj nowe sposoby ożywienia postaci i tworzenia emocjonalnych doświadczeń w nieliniowej symulacji.
  • Pracuj z wieloma dyscyplinami żeby przewodzić i wprowadzić postacie, ustawienia, cele i konflikty ze szkicu projektu.
  • Współpracuj z Doświadczeniem Użytkownika (UX) do stworzenia, zbadania i zaimplementowania funkcji, szczególnie tych z zakresu wprowadzenia elementów narracyjnych i podejmowania decyzji.

Same powyższe punkty mówią już dużo o tym, że do The Sims 5 zawita również tryb fabularny, który znany jest z The Sims Historie. Gra ta była produkcją uboczną The Sims 2, różniło ją tylko to, że posiadała w sobie właśnie ten tryb. “Historie” zdobyły dużą popularność w szybkim czasie. Twórcy mogą chcieć osiągnąć coś podobnego w przypadku piątej generacji The Sims.

Aby bardziej poprzeć fakt Trybu Fabularnego, warto spojrzeć również na kwalifikacje wymagane na stanowisko Starszego projektanta narracji:

  • 5 lub więcej lat doświadczenia w projektowaniu gier z narracją, zwłaszcza ze specjalizacją w integrowaniu historii z rozgrywką.
  • 7 lub więcej lat doświadczenia w pisaniu fikcyjnych historii, najlepiej interaktywnych.
  • Doświadczenie z fikcją dla młodych dorosłych, historiami z popkulturą, w szczególności z elementami romantycznymi.
  • Praktyczna implementacja dla interaktywnego doświadczenia.
  • Znajomość popularnych fabularnych interaktywnych machinim i społeczności modowych (na przykład: The Sims, Episodes, Grand Theft Auto Online).

Kwalifikacje jeszcze bardziej dają do zrozumienia, że Maxis chce wprowadzić elementy interaktywnej fabuły do następnej generacji The Sims.

Aby być na bieżąco z informacjami o The Sims 5, zapraszamy was do śledzenia kategorii.

Produkcja The Sims 5 nie ma żadnego wpływu na obecną produkcję czwartej generacji serii. Rozszerzenia dalej będą wychodzić w tych samych odstępach czasowych.
Nad tymi dwoma grami pracują zupełnie dwa niezależne od siebie zespoły.

Reklama
Tobiasz
Tobiasz jest ojcem założycielem Sims Week. Nie jest to jego jedyna rola, to on również odpowiada za wygląd strony jak i znajdujące się tutaj wszystkie treści.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze
Reklama

Artykuły

Reklama