The Sims 4 przecenione nawet o połowę

Przeciek: Poznajcie The Sims 4 Zakochaj się!

Musicie zaktualizować The Sims 4, bo inaczej nie włączycie gry

To już oficjalne! Relaks na riwierze i przytulne bistro nadchodzą

Poznajcie The Sims 4 Relaks na riwierze i Przytulne Bistro

Miłość nadchodzi do The Sims 4. Nowy harmonogram

MEGAPOST: Najnowsze informacje o The Sims 5!

Reklama

Spekulacje o premierze The Sims 5 krążą w sieci już od jakiegoś czasu. Tym razem jest nieco inaczej, ponieważ źródło tych spekulacji to samo studio Maxis. Będąc dokładniejszym, nie samo studio, a nowe oferty pracy, które Maxis zaproponowało.

Już w 2018 roku mówiono, że studio rozpoczęło pracę nad piątą odsłoną gry. Wtedy do pracy szukali oni Artysty Koncepcyjnego Środowiska, Artysty Koncepcyjnego Postaci, Inżyniera Oprogramowania do Gier i wielu innych. Stanowiska te miały na celu pomóc stworzyć pierwszy wgląd w The Sims 5.

Później sam Grant Rodiek, który był wówczas starszym producentem The Sims 4, został przeniesiony do zupełnie innego projektu. Z racji na jego poprzednie stanowiska, gracze od razu domyślili się, że chodzi o The Sims 5.

Domysły graczy potwierdził sam Dyrektor Generalny Electronic Arts Andrew Wilson. Zapewnił że Maxis planuje już zupełnie nową generację The Sims, która ma zawierać zarówno tryb Jedno, jak i Wieloosobowy.

Prototyp The Sims 5

W związku z nowymi ofertami pracy w studiu Maxis, możemy dowiedzieć się nieco więcej o przyszłości piątej generacji The Sims. Jedna z ofert szuka osoby, która będzie potrafiła stworzyć prototyp The Sims 5 na silniku Unreal Engine.
Silnik ten pomógł naprawdę wielu grom ujrzeć światło dzienne.

Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest prototyp gry. Jest to bardzo wczesna wersja gry, która tylko rzuca cień na całą jej mechanikę. Dzięki prototypom, twórcy mogą spojrzeć na kilka rozwiązań jednego problemu i wybrać te najlepsze. Prototyp wskazuje już mniej więcej jak wyglądać będą modele, grafika i całe środowisko gry.

Wczesne zdjęcie z prototypu The Sims 4.

The Sims 4 również miało swój prototyp. Zdjęcia prototypowe z czwartej generacji wyciekły już w 2015 roku.
Jest to jeszcze wcześniejsza faza niż dobrze znany wszystkim The Sims Olympus.

Środowisko, modele i postać w prototypie The Sims 4.

Oferta o której mówiliśmy wcześniej, to jedna z naprawdę wielu nowych ofert pracy w studiu Maxis. Wiele z nich zawiera dużo referencji do The Sims. Dla przykładu jedna z ofert pracy mówi o kodowaniu zachowania simów, oraz całej infrastruktury. Z tego właśnie wynika, że rozpoczęły się prace nad nową grą z serii The Sims.

Praca nad Trybem Stwórz Sima w The Sims 5

Oferty pracy w studiu Maxis są ciągle aktualizowane. Pojawia się ich coraz więcej, a niektóre z nich coraz bardziej nawiązują do piątej generacji The Sims.

Jedna z nich to nabór na Starszego Artystę Stwórz Sima. To zdecydowanie potwierdza, że mowa tutaj o zupełnie nowej grze i zupełnie nowym Trybie Stwórz Sima.
Osoba zajmująca to stanowisko ma zająć się początkowym wyglądem postaci, jak i ubrań które mają nosić. Zadaniem osoby na tym stanowisku jest również kierowanie nowymi członkami zespołu w celu wykonania potrzebnej pracy.

Drugą, dość ciekawą, ofertą pracy opublikowaną przez Maxis jest – Twórca Gier. Do osób na tym stanowisku należy pomoc przy prototypach nowych Narzędzi kreatywnych.
Wśród wymagań na te stanowisko znalazły się dwie, dość ciekawe pozycje.

  • Podekscytowanie i uczestniczenie w nowych modelach biznesowych/dystrybucyjnych, takich jak subskrypcje i gry gry wieloplatformowe.
  • Rozeznanie w popularnych modyfikacjach i zawartości zmodyfikowanej do The Sims.

To znaczy, że w piątej generacji może być usługa subskrypcji, jak i możliwość grania między platformami. Prawdopodobnie gra może mieć również wsparcie dla modyfikacji i zawartości zmodyfikowanej.

Poszukiwania Artysty Interfejsu

Najnowszym poszukiwaniem studia Maxis jest osoba, która zajmie się Interfejsem Użytkownika. Oprócz tego, wśród obowiązków na tym stanowisku znajdują się badania i rozwój doświadczenia w grze.

Co więcej, ta oferta idealnie podsumowuje fakt iż prace nad nową częścią gry ruszyły pełną parą.

  • Interfejs Użytkownika również ma być zrobiony na silniku Unreal Engine. Zazębia się to z tym, że prototyp nowej części The Sims ma być zrobiony na tym samym silniku.
  • Gra posiadać ma modularny, responsywny interfejs. Ma on pracować na wszystkich platformach – Na telefonach komórkowych, tabletach, komputerach i konsolach. Ta informacja zaś pokrywa się z faktem, iż Dyrektor Generalny EA, Andrew Wilson potwierdził wcześniej, że nowa generacja ma być między-platformowa.
  • Kontrakt Artysty od Interfejsu trwać ma minimum 2 lata. Oznacza to, że nie usłyszymy żadnych oficjalnych informacji o The Sims 5 aż do 2023 roku. Warto mieć na uwadze fakt, iż kontrakt może się wydłużyć. A z tym nasze oczekiwanie na oficjalną zapowiedź gry.

Rolą Artysty Interfejsu ma być także stworzenie pierwotnego designu, typografii i ikonografii. Zespół również ma słuchać potrzeb graczy odnośnie interfejsu, jego dostępności i tym podobne.

Podsumowując…

Mimo tak dużej ilości informacji o The Sims 5, będziemy musieli trochę poczekać aby móc zagrać w „piątkę”. W najlepszym wypadku, piąta generacja The Sims zostanie zapowiedziana w 2023 roku. Warto zaznaczyć również, że okres ten może się wydłużyć ze względu na panującą na świecie pandemię.

Rozpoczęcie prac nad The Sims 5 nie ma jakiegokolwiek wpływu na obecny zespół pracujący nad The Sims 4. Są to zupełnie dwa różne zespoły. Nie zmieni się nic odnośnie wypuszczania rozszerzeń do czwartej odsłony serii.


Za informacje dziękujemy: Patrykowi S., SimsCommunity, EA Gr8people, Cybersport.ru.

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
Twitter
Pinterest
Reddit
WhatsApp
Użyj kodu "smsweek" robiąc zakupy na stronie thesims.com, w aplikacji EA app czy Origin i wesprzyj naszą działalność. Kliknij, żeby dowiedzieć się węcej.
[Reklama] Sponsored by EA

TAGI

Picture of Tobiasz

Tobiasz

Ojciec założyciel Sims Week. To w jego głowie zrodził się pomysł połączenia społeczności The Sims za pomocą nowinek. Prywatnie koci tata, pracownik korporacji i student dziennikarstwa. W serii The Sims zakochał się od zakupu The Sims 2: Double Deluxe.

social media

Reklama

Daj się uwieść pikanterii!

Do końca sezonu The Sims 4 pozostało:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Reklama

Reklama

KONTAKT

Skontaktuj się z nami, a my postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania dotyczące SimsWeek, serii The Sims czy naszej przyszłej współpracy.

Jeżeli nie możesz skontaktować się z nami przez powyższy formularz, albo sprawa dotyczy nawiązania współpracy – zapraszamy do kontaktu bezpośrednio przez nasz email:

kontakt@simsweek.pl