Search
Search
Search
Close this search box.

Oficjalnie: Dwie nowe kolekcje jeszcze w kwietniu

Przeciek: Imprezowy niezbędnik i Hołd dla miasta to dwie nadchodzące...

Jeszcze większa reprezentacja nadciąga do The Sims 4

The Sims 4 Zabawa na podwórku kompletnie za darmo!

Wiosenne porządki w sklepie The Sims – obniżki aż do...

Awaryjna aktualizacja The Sims 4 już się pojawiła

Aktualizacja 31 stycznia 2023 – co nowego?

Użyj kodu "smsweek" robiąc zakupy na stronie thesims.com, w aplikacji EA app czy Origin i wesprzyj naszą działalność. Kliknij, żeby dowiedzieć się węcej.
[Reklama] Sponsored by EA

Do The Sims 4 pojawiła się zupełnie nowa aktualizacja. Niestety, jak już wiemy, nie dodaje ona nowej grupy wiekowej niemowlaka. Ale nie martwcie się! Ta aktualizacja to nie tylko poprawki błędów, a też pewna liczba nowości*.

*wszystkie nowości są jedynie wizualne, nie wprowadzają one nowej rozgrywki.

Akcesoria medyczne

Mamy nową kategorię dodatków: „Akcesoria medyczne” (w podkategoriach „Twarz” i „Sylwetka”) w trybie Stwórz Sima.

Wybierz twarz Sima, a następnie „Dodatki” i kategorię „Akcesoria medyczne”. Znajdziesz w niej nowy aparat słuchowy dla małych dzieci lub starszych Simów. Ten dodatek występuje w piętnastu wersjach kolorystycznych. Można go założyć na ucho lewe, prawe lub na oba.

Akcesoria medyczne można również znaleźć, wybierając ciało Sima, a następnie kategorię „Sylwetka”. Znajdziesz tam glukometr dla swoich dzieci lub starszych Simów. Można założyć go na prawe i lewe ramię Sima, a także na prawą lub lewą stronę podbrzusza.

Blizna pooperacyjna na górnej części ciała

W kategorii „Sylwetka” gracze mogą również znaleźć podkategorię „Blizny na ciele” z opcją dodania nastoletnim i starszym Simom (z sylwetką męską lub żeńską) blizn operacyjnych na górnej części ciała.

Bindery i bielizna modelująca

W nowej aktualizacji wprowadzamy też dwa nowe elementy w trybie Stwórz Sima. Wśród bezrękawników w kategorii „Górne części ubioru” znajduje się nowy element dla nastoletnich i starszych Simów: binder. Zaś w „Dolnych częściach ubioru” w kategorii „Bielizna” znajdziesz nową bieliznę modelującą dla Twoich Simów!

Niech się stanie włącznik światła!

Dla naszych budowniczych, którzy od dawna marzą o wykończeniu swojego wymarzonego pokoju, w trybie budowania dostępny jest już nowy włącznik światła!

Dostosowywanie rozmieszczenia interfejsu na PlayStation

Do tej pory w The Sims 4 na PlayStation Simomaniacy musieli dostosowywać opcje ekranu w ustawieniach systemowych, wybierając na konsoli Ustawienia > Dźwięk i ekran > Ustawienia obszaru wyświetlania i konfigurując ekran.

Ta opcja nadal będzie dostępna, ale teraz gracze na PlayStation będą mogli dostosować rozmieszczenie interfejsu. Kreator włączy się podczas pierwszego uruchomienia The Sims 4. Może być również włączony, wybierając Opcje gry > Inne.

Wciąż rekomendujemy dostosowanie ustawień obszaru wyświetlania w ustawieniach systemu PlayStation.

Skalowanie kursora

Simomaniacy mogą teraz ustawić rozmiar kursora na konsolach PlayStation oraz Xbox, gdy korzystają z wirtualnego kursora na kontrolerze lub grają przy użyciu myszy i klawiatury.

Ta dodatkowa opcja pozwala graczom zwiększyć kursor bez potrzeby skalowania całego interfejsu gry. Dzięki temu łatwiej go dostrzec, gdy wyciągasz się w fotelu i relaksujesz się grą wyświetlaną na ekranie telewizora po drugiej stronie pokoju.

Możesz dostosować sam rozmiar kursora w grze, wybierając Opcje gry > Dostępność.

Ulepszenia trybu budowania na konsoli

Zabawa w trybie budowania nieco się zmieni… No dobrze, BARDZO się zmieni. Katalog jest teraz domyślnie otwarty i POZOSTAJE otwarty, gdy przeciągasz przedmioty i wykonujesz interakcje z parcelą. Nie musisz już ZA KAŻDYM RAZEM ponownie otwierać katalogu i szukać wybranej wcześniej kategorii w menu.

Niezależnie od trybu kursora, z którego korzystasz, możesz bez przeszkód wykonywać interakcje z katalogiem lub parcelą. Dzięki temu doświadczenie gry na konsoli bardziej przypomina grę na PC.

System prowadzenia w trybie budowania na konsoli

Jeśli jesteś nowym graczem lub masz włączony system prowadzenia, Emily będzie pomagać Ci nie tylko w trybie Stwórz Sima i trybie życia, lecz także w trybie budowania. Jeśli nie wiesz jeszcze, jak budować, korzystać z narzędzi lub odnaleźć idealny przedmiot i umieścić go tam, gdzie chcesz, Emily będzie Ci towarzyszyć. Przeprowadzi Cię przez tryb budowania i pomoże wyzwolić Twoją kreatywność.

Aktualizacje sterowania i nawigacji

Chociaż zachowaliśmy możliwość zmiany trybu sterowania za pomocą wciśnięcia panelu dotykowego na PlayStation lub przycisku Podglądu na konsoli Xbox, teraz rzadziej będzie mieć miejsce automatyczna zmiana trybu.

A skoro już mowa o zmianie trybu sterowania: jeśli masz włączoną legendę sterowania w menu Opcje gry > Inne, na górze ekranu pojawi się teraz opcja „Dostosuj kursor”. Ponadto obok wyświetlone będzie przypomnienie, z którego układu sterowania obecnie korzystasz.

Dodaliśmy również skróty kontrolera w niektórych tekstach i komunikatach, aby ułatwić i przyspieszyć sterowanie w grze. Te komunikaty wyświetlane są na obsługiwanych ekranach, by nie było już konieczności długiego przewijania tekstu przed dotarciem do przycisków „Potwierdź” lub „Anuluj”.

Naprawione błędy

Gra podstawowa

 • Małe dzieci robią czasem dziwne rzeczy, ale kąpiele w kapciach to jednak przesada. Teraz mogą być umyte włącznie ze stopami.
 • Ikona „Informacja o lokalu” w lewym górnym ekranu skrywa wiele pożytecznych informacji, ale nie oznacza to, że zawsze powinna opisywać lokal jako nowy. Teraz ikona uaktywni się tylko wtedy, gdy miejsce rzeczywiście będzie nowe.
 • Simowie stworzeni za pomocą trybu historii jako dysponujący wysokimi środkami początkowymi powinni teraz mieć 30 tysięcy simoleonów zamiast standardowych 20 tysięcy w funduszu rodziny.
 • Simowie uwielbiają metamorfozy, ale przełączanie gotowych stylów w trybie Stwórz Sima powinno zmieniać tylko ich ubiór, a nie cały wygląd. Gotowe style będą teraz zmieniać tylko strój Simów, a nie robić z nich kogoś zupełnie innego.
 • Jeśli używasz węzłów Bantu (yfHair_SDX019BantuKnots) i warkoczyków z dwóch kosmyków (ymHair_SDX019TwoStrandTwists) podczas dostosowywania sylwetki Sima, nadal będziesz widzieć ikonę plumboba w miniaturze. To przypomnienie o naszej fantastycznej współpracy z DeeSims, by udostępnić te style dla wszystkich.
 • Cele w scenariuszu „Problemy rodzicielskie” będą odzwierciedlać rozwój dziecka aż do osiągnięcia wieku nastoletniego po zdmuchnięciu świeczek na torcie i poczynieniu postępów w scenariuszu.
 • Dzieci, których średnia ocen w szkole wynosiła co najmniej 5,0, zostaną docenione i poczynią postępy w realizacji celów scenariusza „Problemy rodzicielskie”.
 • Jeśli Twoi Simowie osiągną 5. poziom jednej z umiejętności Sofii i Leonarda jeszcze przed aktywacją celu scenariusza „Problemy rodzicielskie”, spełnienie wymagań zostanie już właściwie oznaczone.
 • Wiąże się z tym jeszcze jedno: nastolatki mają różne życiowe aspiracje (wstawanie przed południem się nie liczy), ale teraz w scenariuszu „Problemy rodzicielskie” są w stanie ukończyć cel swojej nastoletniej aspiracji.
 • Niektórzy twierdzą, że to spisek. Inni, że kosmici mieli już dość rodziców i po prostu odesłali ich do domu. Jeszcze inni są zdania, że to błąd w grze. Tak czy inaczej, rodzice nie powinni już wracać w połowie scenariusza „Kosmici porwali mi rodziców”, gdy przemieszczają się poza parcelę i z powrotem.
 • Czasem można utknąć „W cieniu rywala”… ale nie chodzi o dosłowne utknięcie w scenariuszu! Scenariusz powinien być teraz ukończony po osiągnięciu wszystkich celów.
 • Emily lubi pomagać Simomaniakom, ale wygląda na to, że starała się trochę za bardzo i uniemożliwiała wyświetlanie celów scenariusza w trybie Stwórz Sima, jeśli nie było jej wcześniej widać. Jeśli Emily nie pokazała się jeszcze w Twojej grze, po rozpoczęciu nowego scenariusza zostaną wyświetlone cele, aby można było stworzyć doskonałą rodzinę gotową na zbliżające się wyzwania. Emily będzie służyć Ci pomocą później, gdy tylko będzie potrzebna.
 • Doświadczeni Simomaniacy, którzy nie potrzebują pomocy Emily i wyłączą system prowadzenia w opcjach gry, nie będą już mieć problemu w trybie Stwórz Sima, przez który część opcji była niedostępna i nie można było stworzyć Sima.
 • Łączenie Simów w galerii, podczas gdy Emily prowadzi Cię w trybie Stwórz Sima, nie będzie już uniemożliwiało Emily wytłumaczenia ostatnich części systemu prowadzenia.
 • Stworzenie historii Sima będzie już możliwe po włączeniu trybu Stwórz Sima przez panel Simologii.
 • Jeśli korzystasz z systemu prowadzenia, by personalizować swoich Simów, dodanie nowego Sima nie będzie możliwe, dopóki nie ukończysz samouczka personalizacji lub nie wyłączysz wskazówek.
 • Niektóre wskazówki w trybie budowania uniemożliwiały dostęp do takich funkcji, jak „Niweluj” i „Zapisz w Mojej bibliotece”. Wszystkie opcje są już znowu dostępne.
 • Simowie ze spersonalizowaną sylwetką powinni mieć możliwość wyboru wszystkich paznokci u dłoni, w tym tych z pakietów.

Miejskie życie

 • Życie dekoratora wnętrz nie jest proste. Zwłaszcza jeśli nie możesz wejść do środka. Simowie pracujący nad apartamentami będą mogli zapukać do drzwi i zabrać się do pracy wewnątrz.
 • Kolumny „Oświecenie” powinny przede wszystkim zapewniać oświecenie! Zmieniliśmy żarówki, raz czy dwa poraził nas prąd, sprawdziliśmy okablowanie i teraz wszystko powinno być w porządku.

Zostań gwiazdą

 • Nasza poprzednia aktualizacja wprowadziła nowy wygląd lekcji, których rozkład jest teraz czytelniejszy i większy. Spowodowało to jednak, że w niektórych wersjach językowych dłuższe tytuły lekcji wykraczały poza ramkę. Te tytuły mieszczą się już w wyznaczonych miejscach i są czytelne dla wszystkich.

Życie eko

 • Wentylatory sufitowe „Plumbob idealny”, „Burza piaskowa” i „Senne palmy” są już opatrzone klasą zużycia energii elektrycznej.

Licealne lata

 • Naszyjnik z koralikami (yfAcc_NecklaceEP12Beaded_SolidRainbowLt) nie powinien już unosić się w powietrzu przy Simach, którzy go noszą, podczas przybliżania widoku. Chyba zapomnieliśmy zdjąć czar lewitacji, wybaczcie!

Zjawiska paranormalne

 • Simowie, którzy zajmują się badaniem zjawisk paranormalnych i samodzielnie odwiedzają San Myshuno, często trafiali na mieszkania, którym brakowało drzwi, jeśli włączony był inny widok ścian niż ściany podniesione. Wszystkie drzwi powinny już być widoczne. Ale czy naprawdę tam są…? Ktoś powinien to zbadać! Upiornie!

Wielkie porządki

 • Kurz i króliki z kurzu będą pojawiać się po ponownym załadowaniu. Muszę znów chwycić za mój bezprzewodowy megaspokoodkurzacz!

Ucieczka w Plener

 • Zrozumieliśmy życiową lekcję. Ta lekcja to: lekcje powinny mieć tytuły. „Ucieczka w Plener” powinna teraz pojawiać się w lekcjach, a nie we własnej, tajemniczej kategorii.

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
Twitter
Pinterest
Reddit
WhatsApp

Reklama

TAGI

Tobiasz

Tobiasz

Ojciec założyciel Sims Week. To w jego głowie zrodził się pomysł połączenia społeczności The Sims za pomocą nowinek. Prywatnie koci tata, pracownik korporacji i student dziennikarstwa. W serii The Sims zakochał się od zakupu The Sims 2: Double Deluxe.

social media

Reklama

Jesteś sensacją!

Do końca sezonu The Sims 4 pozostało:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Reklama

Reklama

KONTAKT

Skontaktuj się z nami, a my postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania dotyczące SimsWeek, serii The Sims czy naszej przyszłej współpracy.

Jeżeli nie możesz skontaktować się z nami przez powyższy formularz, albo sprawa dotyczy nawiązania współpracy – zapraszamy do kontaktu bezpośrednio przez nasz email:

kontakt@simsweek.pl